Plavba
Plavba

bsah

odní cesty

ákladní plavba

sobní plavba

ekreační plavba

tatistika

rganizace

istorie a rozvoj

ivotní prostředí

reklama

nketa
Chystáte se v roce 2002 vyrazit lodí na vltavské nádrže?

ANO 55 %
NE 44 %

hlasovalo 1316 lidí
 


 


REKREAČNÍ PLAVBA V PRAZE

 

V Praze je možno poměrně hojně využívat malou sportovní plavbu, je zde k dispozici několik sportovních přístavů a atraktivní okolí na severu i jihu, které lze jedinečně poznat jen z lodní paluby.

Dolní Vltava je vnitrozemskou vodní cestou, která je využívána také nákladní a osobní plavbou. Říční km 0 je v Mělníku na soutoku s Vltavou, říční km 93,0 pod přehradní hrází Slapy. Vodní cesta je celoročně velmi dobře sjízdná.

Malá plavba na celé Vltavě

Parametry a popis vodní cesty


Přístaviště pro rekreační plavbu

 • Praha - Libeň
 • Praha - Podolí
 • Praha - Smíchov
 • Loděnice Vltava - kánoe, pramice atd.

  Kompletní přehled přístavišť


 • Zajímavosti

  Praha
  Historické město Praha, hlavní město České Republiky a metropole střední Evropy. Je významným střediskem obchodu, sídlí zde mnoho českých i zahraničních firem. Za návštěvu zde stojí mnoho historických památek na Starém městě, na Malé straně a samozřejmě Pražský hrad - sídlo prezidenta. Zároveň je Praha také kulturním a společenským centrem s bezpočtem divadel, výstavních síní a jiných zařízení.
   

  lavba.cz  Rotterdamská deklarace  Veřejné jednání plavba-ekologové k Dolnímu Labi  Vor 2000  Bílá kniha lodní dopravy  Co uveze loď?

  agazin.plavba.cz  související články:  Reakce čtenářů na zprávy v médiích o užívání motorových plavidel na Vltavských nádržích (27.02.2002)  Dokončení plavebních zařízení na vodním díle Slapy a vodním díle Orlík II. (25.02.2002)  Úpravy návrhu vyhlášky MDS o stanovení vodních nádrží a vodních toků (25.02.2002)  Rekreační plavba v ČR (08.01.2002)  V Holandsku se v září 2001 dvakrát jednalo o vnitrozemské vodní dopravě (06.12.2001)

  oporučujeme:  Europeanwaterways (rekreace na vodních cestách Francie, Velké Británie a Irska)  Le Canal de Bourgogne (průplav ve střední Francii)  British Waterways (vodní cesty ve Velké Británii)  The Cotswold Canals Trust (vodní cesta v centrální Anglii)  Canal Boating in the U.K. and Europe (rekreace na průplavech v Evropě)  Pennine Waterways (vodní cesty v severní Anglii)  The Inland Waterways Association of Ireland (irské vodní cesty)  Vodní záchranná služba ČČK, místní skupina Brno-město ()  Projekt prodloužení rekreační vodní cesty Morava do Kroměříže (soukromá stránka jednoho ze zainteresovaných subjektů)

  © 2001 Sdružení JODI
  Technický kontakt: webmaster@plavba.cz
  všechna práva vyhrazena
  Tento server dodržuje právní předpisy o ochraně osobních údajů.
  Poslední aktualizace:  30. 10. 2001 18:47:45