Plavba
Plavba

bsah

odní cesty

ákladní plavba

sobní plavba

ekreační plavba

tatistika

rganizace

istorie a rozvoj

ivotní prostředí

reklama

nketa
Chystáte se v roce 2002 vyrazit lodí na vltavské nádrže?

ANO 55 %
NE 44 %

hlasovalo 1316 lidí
 


 


OSOBNÍ PLAVBA NA STŘEDNÍM LABI


Osobní plavba

 • projížďky v okolí Poděbrad
 • v okolí Pardubic plavby výletní lodí ARNOŠT Z PARDUBIC (na úseku, který dosud není propojený se zbývající vodocestnou sítí)

  Popis vodní cesty


 • Osobní přístavy

 • Poděbrady

  Kompletní přehled přístavišť


 • Zajímavosti

  Mělník
  Město Mělník představuje velmi zajímavé centrum Polabí, které tvoří nížina obklopená pahorkatinou. Známé jsou četné historické památky a okolní svahy pokryté vinicemi.
   
  Brandýs nad Labem - Stará Boleslav
  Stará Boleslav je historickým městem s bezpočtem památek románského a raně gotického charakteru, s bohatým archeologickým obvodem.
   
  Nymburk
   
  Poděbrady
  lázeňské město na břehu Labe
   
  Kolín
  V úrodné polabské nížině na obou březích Labe se rozkládá město Kolín. Tvoří zde společenské a administrativní centrum východní části Středočeského kraje. Tradičně se ve městě nachází průmysl a důležitý železniční uzel.
   

  lavba.cz  Rotterdamská deklarace  Veřejné jednání plavba-ekologové k Dolnímu Labi  Vor 2000  Bílá kniha lodní dopravy  Co uveze loď?

  agazin.plavba.cz  související články:  Reakce čtenářů na zprávy v médiích o užívání motorových plavidel na Vltavských nádržích (27.02.2002)  Dokončení plavebních zařízení na vodním díle Slapy a vodním díle Orlík II. (25.02.2002)  Úpravy návrhu vyhlášky MDS o stanovení vodních nádrží a vodních toků (25.02.2002)  Rekreační plavba v ČR (08.01.2002)  V Holandsku se v září 2001 dvakrát jednalo o vnitrozemské vodní dopravě (06.12.2001)

  oporučujeme:  Sachsische Dampfschiffahrt A.G. (hlavní provozovatel osobní plavby na německém Labi)  Schiffahrtgesellschaft des Vierwaldatattersees ()  Vodní záchranná služba ČČK, místní skupina Brno-město ()

  © 2001 Sdružení JODI
  Technický kontakt: webmaster@plavba.cz
  všechna práva vyhrazena
  Tento server dodržuje právní předpisy o ochraně osobních údajů.
  Poslední aktualizace:  30. 10. 2001 18:47:45